СЛАВА УКРАЇНІ

Читати книгу "Цивілізація. Як Захід став успішним"

Цивілізація. Як Захід став успішним (англ. Civilization: The West and the Rest) — книга видатного історика, журналіста, професора Гарвардського університету та Гарвардської бізнес-школи Ніла Ферґюсона, автора бестселера New York Times Площі та вежі. Перша публікація датується 2011 роком. В 2017 перекладена українською мовою видавництвом «Наш формат»..

Опис

Ніл Ферґюсон зауважує: «Ще на початку XV століття сама лише думка про те, що наступні п’ять століть Захід буде домінувати над рештою світу, здалася б дуже дивною. А втім, це сталося». І нині могутність Заходу вражає навіть найбагатшу уяву… То чому ж так трапилося? Чому Європа, що на 1500-й рік поступалася Сходу за багатьма показниками — економічними, технологічними, демографічними, — зуміла різко рвонути уперед і досягти безперечного світового панування? Які складові успіху західної цивілізації? Саме ці дражливі питання украй сміливо, часом навіть зухвало, а проте надзвичайно захопливо висвітлює Ніл Ферґюсон.
Автор бачить проблему сучасного покоління у фрагментарному знанні минулого, тому пропонує цілісну історію світу. Він описує, як конкуренція, розвиток науки і медицини, масове споживання та етика праці допомогли Заходу розширити багатства, вплив та владу. А також розмірковує, до чого може призвести «запозичення» західних норм іншими країнами і чи довго Захід триматиме лідерські позиції у світі.

Підпишись на оновлення та новини нашого проекту.