СЛАВА УКРАЇНІ

Читати книгу "Гранатовий браслет"

Категорія: Позначка:

«Гранатовий браслет» — повість Олександра Купріна, написана в 1911 році. В основу сюжету була покладена реальна історія, яку Купрін наповнив сумною поезією.

Опис

Любов всепробачаюча, жертовна і безоглядна – це радість чи покарання? Кожен охарактеризує її по-своєму. І багато хто мріє про те, щоб їх любили саме так. Але чи можна це назвати коханням? Чи це можна порівняти з хворобою? Така безліч питань виникає після прочитання повісті Олександра Купріна «Гранатовий браслет», яка стала одним із шедеврів російської класики. На прикладі доль головних героїв письменник розмірковує про кохання, про те, яким же воно має бути і чи варто чекати якогось високого почуття або прийняти життя таким, яким воно є, з усіма його порядками. А в той час, як описано в повісті, порядки були зовсім інші.

До свого дня народження княгиня Віра отримує дорогий подарунок – надзвичайної краси гранатовий браслет. Його прислав анонімний шанувальник, тільки вона вважає, що не має права приймати таких подарунків, оскільки вона одружена. Помічник прокурора і чоловік Віри знайшли людину, яка зробила їй подарунок, – чоловіка, який ніби живе в іншому світі, але вже довгий час шалено закоханий у княгиню…

Читаючи, можна співпереживати тому, хто страждає від любові, хоча автор і не бачить це як страждання… Можна також і засуджувати його, замислюватися, чи це було любов’ю чи ілюзією, що призвела до сумних наслідків. Можна як завгодно ставитися до цієї історії, але те, що вона торкнеться почуттів і наведе на різні думки про суть любові, – безперечно.

Підпишись на оновлення та новини нашого проекту.