СЛАВА УКРАЇНІ

Читати книгу "Климко"

Категорія:

У повісті відображаються події під час Другої світової війни. Головний герой, хлопчик на ім’я Климко, прокидається серед степу від сонячних променів після сну під скиртою. Він вирушає до Слов’янська по сіль.

Під час подорожі хлопчик згадує, як жив з дядьком Кирилом, відколи осиротів. Вони мешкали у залізничному бараку біля колій. Дядько працював машиністом паротяга. З роботи він повертався завжди веселим і усміхненим. Та одного разу на станцію приїхала дрезина, на якій були тіла загиблих – дядька Кирила та його двох помічників. Від людей у натовпі хлопчик дізнається, що залізничників вбила бомба прямим влученням. Климко залишається сам-один.

Опис

Він сидить у скирті й бачить, як по дорозі йде німецький обоз. Одна підвода зупиняється і солдат підходить до скирти. Він бачить Климка і питає, хто він. Климко відповідає і солдат пригощає його галетами та сіллю.

Прямуючи далі, хлопчик натрапляє на картоплище. Там він знаходить п’ятдесят сім картоплин та вгамовує свій голод.

Він знов згадує, як перейшов жити до невеличкої кімнати у шахтній сортувальні, до вагової. Це сталося, коли німці розбомбили станцію і залізничний барак згорів. Та Климко майже ніколи не буває один – у нього завжди гостюють його шкільні друзі. А згодом до нього у кімнату перебирається його друг Зульфат Гарєєв.

Скачати книгу

Підпишись на оновлення та новини нашого проекту.