СЛАВА УКРАЇНІ

Читати книгу "Захар Беркут"

Категорія:

Іван Франко (1856-1916) – незаперечний класик української літератури. Всебічно обдарований, енциклопедично освічений, надзвичайно працьовитий, він був поетом, прозаїком, драматургом, критиком й істориком, перекладачем, видавцем. Сюжети для своїх творів Франко черпав з життя і боротьби рідного народу, з першоджерел людської культури, і, як не дивно, своєї актуальності вони не втратили. Повість “Захар Беркут” – це найвідоміший художній твір Івана Франка на історичну тему. Відтворюючи історичне минуле, боротьбу жителів місцевості Тухля проти монголо-татар, письменник переплітає художню вигадку та народну творчість, беручи за основу широко відому в Галичині і в Закарпатті легенду про те, як тухольська громада весною 1241 року затопила монгольське військо. І як би там не було, але сьогодні ця повість сприймається напрочуд сучасно, коли йдеться про визволення нашої рідної землі від загарбників.

Опис

«Захар Беркут» Івана Франка — це історична повість, в якій описуються події 1241 р., коли жителі українських Карпат боролися проти монголо-татарського навали.
Автор зображує вояків мужніми і безстрашними: Захар Беркут, який стоїть на чолі громади села Тухля, його син Максим ризикують життям, а донька боярина Мирослава покидає лихого батька, аби стати на шлях правди. На тлі історичних подій також вимальовується романтична лінія — любов Максима і Мирославі, яких доля врешті привела до шлюбу.
Лише у єдності та згуртованості можна досягти перемоги — така основна думка повісті Івана Франка «Захар Беркут».

Підпишись на оновлення та новини нашого проекту.