СЛАВА УКРАЇНІ

Читати книгу "Біле Ікло"

Категорії: , Позначка:

«Біле Ікло» (інші назви «Білий Зуб» та «Білозуб») (англ. White Fang) — пригодницька повість Джека Лондона, головним героєм якого є вовк на прізвисько Біле Ікло. Уперше твір опубліковано в кількох номерах журналу «The Outing Magazine» з травня по жовтень 1906 року. Оповідь ведеться про долю прирученого вовка під час золотої лихоманки на Алясці наприкінці 19 століття. Значну частину історії показано очима тварини — зокрема, самого Білого ікла. Твір зображує різне ставлення людей до тварин, добро і зло.

Опис

У повісті Джека Лондона «Біле Ікло» розповідається історія про вовка, який бився з собаками на рингу, розважаючи людей. Біле Ікло – а саме так і звали вовка, був відважним і нещадним воїном, сильним, жорстоким і спритним. У нього були великі, міцні і гострі ікла, навички боротьби і виживання. Крім того, він був набагато розумніший за всіх собак.

Білому Іклу не пощастило з господарем. Одного разу зла, жорстока та жадібна людина на прізвисько Красунчик Сміт купив Білого Ікла у Сірого Бобра, для того щоб заробляти на боях тварин. Він дуже погано ставився до свого вовка – бив його, злив, щоб він був ще більш жорстким на рингу. Дуже часто Сміт залишав Білого Ікла без їжі.

Біле Ікло мав свою власну техніку ведення смертельного бою, що допомагало йому швидко розправлятися з суперниками. Він вгризався в горло супротивника, після чого Іклу залишалося тільки відстрибнути сторону – а його ворог падав замертво на рингу.

При цій, здавалося б, зайвої жорстокості Білого Ікла, він викликає у нас тільки співчуття і жалість. Джек Лондон дає зрозуміти, що вовк бився на ринзі не за власним бажанням, його змушував битися злий господар – Красень Сміт. І якщо Ікло не вб’є свого ворога, то йому доведеться самому загинути на рингу.

Одного разу на ринг проти Білого Ікла поставили бульдога – і головний герой повісті не зміг його здолати, бо противник був низьким, і вчепитися йому в горло було неможливо. Завдяки втручанню людини, Біле Ікло залишився живий. І його рятівник викупив його (ось вона – аналогія вовка з рабами) у Красеня Сміта.

Білий Ікло незабаром приходить до тями і виявляє до нового господаря злість і лють. Але у Скотта вистачає терпіння приручити собаку пестощами. Це пробуджує в Білому Іклі дрімаючі почуття. У Каліфорнії Білому Іклу доводиться звикати до нових умов. Вівчарка Коллі, яка довго докучала псові, стає його подругою, як і діти Скотта. Суддю Скотта Білому Ілу вдається вберегти від помсти засудженого ним злочинця Джима Холла. Біле Ікло загриз Холла, але той всадив у пса три кулі, після сутички у пса була зламана задня лапа і кілька ребер. Після довгого одужання з Білого Ікла знімають усі пов’язки, і він, похитуючись, виходить на сонячний лужок і бачить Коллі з цуценятами.

Підпишись на оновлення та новини нашого проекту.