СЛАВА УКРАЇНІ

Читати книгу "Кобзар"

«Кобза́р» — назва першої книги поетичних творів Тараса Григоровича Шевченка (збірки).

У наш час під назвою «Кобзар» видають повне зібрання українських поезій Шевченка з додатком двох російських поем Тризна (Безталанний) та Сліпа. Однак перші «Кобзарі» містили твори тільки українською мовою (до 1908 р.). Всього за життя Шевченко створив 235 поетичних творів: віршів, поем та балад, однак слід зазначити, що деякі з віршів Шевченка мають декілька дуже відмінних один від одного варіантів і тому кожен з цих варіантів вважається окремим твором.

Опис

Всі з 235-ти поетичних творів Шевченка написані українською мовою, окрім двох: вірша Тризна (Безталанний) та поеми Сліпа, написаних російською.

Уперше «Кобзар» видано 1840 року у Санкт-Петербурзі за сприяння Євгена Гребінки на кошти Петра Мартоса. До збірки ввійшли перші вісім творів: «Перебендя», «Катерина», «Тополя», «Думка» («Нащо мені чорні брови»), «До Основ’яненка», «Іван Підкова», «Тарасова ніч» та «Думи мої, думи мої, лихо мені з вами», що написана спеціально для цього збірника і є своєрідним епіграфом не тільки до цього видання, але і до усієї творчості Тараса Шевченка.

Після видання цієї збірки й самого Тараса Шевченка почали називати кобзарем. Навіть сам Тарас Шевченко деякі свої повісті почав підписувати «Кобзарь Дармограй».

Відгуки

Відгуків немає, поки що.

Будьте першим, хто залишив відгук “Кобзар”“

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Підпишись на оновлення та новини нашого проекту.