СЛАВА УКРАЇНІ

Читати книгу "Лускунчик і Мишачий король"

Категорія: Позначка:

«Лускунчик і Мишачий король» (нім. Nußknacker und Mausekönig — повість-казка Ернста Теодора Амадея Гофмана, опублікована в збірці «Казки» (Берлін, 1816) і включена до книги «Серапіонові брати». Твір був написаний під впливом спілкування автора з дітьми його товариша Юліуса Гітциґа; їхні імена — Фріц і Марі — отримали головні герої «Лускунчика».

Опис

У різдвяний вечір Фріц і Марі — діти радника медицини Штальбаума — отримують від батьків безліч подарунків: ляльок, дерев’яного коня, іграшкових гусар, крихітний посуд, книжки з картинками. Хрещений Дроссельмеєр підносить їм мініатюрний замок з золотими вежами, по залах якого пересуваються дами і кавалери. Трохи пізніше відбувається знайомство дітей зі ще однією іграшкою — маленьким потворним чоловічком на ім’я Лускунчик, який вміє розгризати тверді горіхи.

Перед сном Марі затримується біля шафи, в яку на ніч були прибрані подарунки, і виявляється свідком битви. Її ведуть семиголовий Мишачий король, що вибрався з-під підлоги зі своїм військом, і армія ожилих ляльок, очолювана Лускунчиком.

Підпишись на оновлення та новини нашого проекту.