СЛАВА УКРАЇНІ

Читати книгу "Ляльковий дім"

Категорія: Позначка:

«Ляльковий дім» (норв. Et dukkehjem; в інших українських перекладах також: «Нора: драма на 3 дії», «Нора, або Хатка ляльки: драма на 3 дії», «Лялькова хатка») — п’єса на три дії норвезького драматурга Генріка Ібсена, прем’єра якої відбулася в Данському королівському театрі у Копенгагені 21 грудня 1879 року. П’єса була опублікована в тому ж місяці, напередодні прем’єри. 2001 року твір Ібсена занесено до реєстру програми ЮНЕСКО «Пам’ять світу».

Опис

Соціально-психологічна драма «Ляльковий дім» або як по іншому називалась «Нора» Генріка Ібсена — це історія про двох людей, сім’ю, яка багато років жила разом, але так і не змогла стати щасливою.

Перед самим Різдвом чоловіка Нори призначають директором банка. Вона щаслива, адже тепер можна витрачати ще більше грошей. Але одного дня її чоловік звільнив людину, яка знала її страшенну таємницю.

«Ляльковий дім» – це місце фальшивих цінностей, де людські душі ніколи не з’єднаються, де панує духовна порожнеча. Одного разу Нора, підробивши підпис батька, отримала гроші та врятувала свого чоловіка, він не знав про це, і тому, коли до них надійшов лист шантажиста, прийшов в ярість. Радимо читати онлайн усім книгу «Ляльковий дім» Генріка Ібсена українською мовою.

Чоловік дізнався, що його жінка – злочинниця, і навіть не захотів слухати пояснення про те, що вона це зробила заради нього та їх сім’ї. Що зробила Нора? І як далі складеться її життя? Чи зможе вона бути не лялькою в руках ляльковода, а сильною та незалежною жінкою?

Підпишись на оновлення та новини нашого проекту.